Szumó Európa-bajnokság – Három bronzéremmel bővült az éremkollekció

Újabb érmeket szereztek a magyar szumósok az Európa-bajnokságon. Az U21-es sikerek után U23-ban Szilágyi Erik és Molnár Tamás, valamint a férfi csapat is dobogóra állt Tallinban.

Szilágyi a 92 kilogrammosok között, Molnár pedig a 100 kilós mezőnyben szerzett bronzérmet. Ezt követően a Molnár Tamás, Délceg József, Végh Richárd, Szilágyi Erik alkotta férfi válogatott a harmadik helyen zárt.

A magyar küldöttség – az összes korosztályt tekintve – eddig egy ezüstöt és öt bronzérmet gyűjtött az észtországi szumó Európa-bajnokságon.

(sportbanyaszat.reblog.hu)

Megkezdődött a szumó Eb

Érmekkel kezdték a magyar szumósok az Európa-bajnokságot. A Tallinban zajló kontinensbajnokságon az U21-es korosztályban egy ezüstéremmel és két bronzzal nyitottak a magyarok.

Végh Richárd, Szilágyi Erik, Molnár Tamás és Tamás Patrik

Végh Richárd, Szilágyi Erik, Molnár Tamás és Tamás Patrik

Molnár Tamás a 100 kilogrammosok között második lett, míg Berta Mike harmadikként zárt a 70 kilogrammos kategóriában. A férfi csapat is dobogóra állt: a Végh Richárd, Szilágyi Erik, Molnár Tamás és Tamás Patrik alkotta kvartett bronzérmet szerzett.

Ancsin László, a Magyar Szumó Szövetség elnöke elmondta ezen az Eb-n már érződik a 2021-es Világjátékok előszele. „Mindegyik nemzet erős válogatottal érkezett Észtországba, hiszen mindenhol már a 2021-es játékokat szem előtt tartva készülnek fel az egyes világversenyekre.” – mondta a sportvezető.

További pontszerző helyezések az U21-es korosztályból:

60 kg – Rekedt-Nagy Réka 5. helyezés

85 kg – Végh Richárd 5.

70 kg – Buzás Patrik 5.

(sportagvalaszto.hu)

Kerstner Róbert szumósként a Világjátékokra készül

Több százan vettek részt március 31-én, vasárnap Dorogon, a városi sportcsarnokban a szumózók országos korosztályos bajnokságának küzdelemsorozatán. A felnőtt férfik között fel kellett figyelni aVeresi Küzdősport SE színeiben indult Kerstner Róbertre, aki a +115 kilósok kategóriájában megismételte tavalyi bajnoki sikerét. A jochapress.hu hosszan beszélgetett a duplázó bajnokkal.

“Kerstner Róbert szumósként a Világjátékokra készül” bővebben

2019. március 31. Dorog – Gyermek,- Felnőtt Sumo Országos Bajnokság, U14, U16, U18, U21 válogatóverseny, U12 felkészülési verseny

Gyermek,- Felnőtt Sumo Országos Bajnokság, U14, U16, U18, U21 válogatóverseny,
U12 felkészülési verseny
Versenykiírás

Verseny célja: Gyermek és felnőtt korosztálynak magyar bajnokság a többi korosztályban válogató a korosztályos világversenyekre, felkészülési verseny, valamint a sumo sport népszerűsítése.
Verseny rendezője: Dorogi Nehézatlétikai Club Sumo Szakosztálya, valamint a Magyar Sumo Szakszövetség
Verseny ideje és helye: 2019. március 31. (vasárnap), Városi Sportcsarnok, 2510 Dorog, Iskola út 1
Mérlegelés: 08:00 – 09:00 – ig Verseny kezdete: 10:00 óra
Nevezés: név szerint, születési év, sportegyesület, súly, kategória megjelölésével előzetesen írásban, a mellékelt nevezési lapon. A nevezéseket email-en juttassátok el az mtar@digikabel.hu email címre.
Nevezési határidő: 2019. március 27.

 A teljes versenykiírása ezen a linken letölthető!
A nevezéshez szükséges nevezési lap
ezen a linken letölthető!

2019. február 24. Haraszti Kupa

Haraszti Kupa
Versenykiírás

Verseny célja: U12 és U16 korosztálynak magyar bajnokság a többi korcsoportba válogató a korosztályos világversenyekre valamint a sumo sport népszerűsítése.
Verseny rendezője: Dunaharaszti MTK Birkózó Szakosztály és a Magyar Sumo Szakszövetség
Verseny ideje és helye: 2019. Február. 24  (vasárnap), 2330 Dunaharaszti Eötvös u 52.  Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Tornacsarnoka
Mérlegelés: 08:00 – 09:00 – ig   Verseny kezdete: 10:00 óra
Nevezés: név szerint, születési év, sportegyesület, súly, kategória megjelölésével előzetesen írásban, a mellékelt nevezési lapon. A nevezéseket email-en juttassátok az mtar@vivamail.hu és a lenkopetra@gmail.com email címre.
Nevezési határidő: 2019. február 19.

A teljes versenykiírása ezen a linken letölthető!
A nevezéshez szükséges nevezési lap ezen a linken letölthető!

A Magyar Sumo Szakszövetség 2019-es versenynaptára

Időpont Hazai / Külföldi Hazai Helyszín Korosztály Rendező kontakt
  Világverseny Nemzetközi verseny Versenyek       (e-mai,tel,web)
2019.01.13   Érd Kupa Nk. verseny   Érd Gyerek  Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13   Érd Kupa Nk. verseny   Érd U-12 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13   Érd Kupa Nk. Válogatóverseny   Érd U-14 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13   Érd Kupa Nk. Válogatóverseny   Érd U-16 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13   Érd Kupa Nk. Válogatóverseny   Érd U-18 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13   Érd Kupa Nk. Válogatóverseny   Érd U-21 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.01.13 EuroCap I. Érd Kupa Nk. Verseny   Érd Felnőtt FFI/Női Érdi Spartacus SC  mtar@vivamail.hu
Kvalifikáció a világjátékokra,
VB-EB válogatóverseny
2019.02.24      Felkészülési verseny Dunaharaszti Gyerek  Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24     Országos Bajnokság Dunaharaszti U-12 Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24      Válogató, felkészülési verseny Dunaharaszti U-14 Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24     Országos Bajnokság Dunaharaszti U-16 Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24      Válogató, felkészülési verseny Dunaharaszti U-18 Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24      Válogató, felkészülési verseny Dunaharaszti U-21 Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.02.24      Válogató, felkészülési verseny Dunaharaszti Felnőtt FFI/Női Dunaharaszti MTK lenkopetra@freemail.hu
2019.03.02   Azerbaijan OPEN   Baku/AZE/ Férfi    
2019.03.16 EuroCap II. IWEST-VIRU OPEN   Vinni /Észtország/ FFI/NŐI    
2019.03.23   US OPEN   Los Ageles /USA/ FFI/NŐI    
2019.03.31     Országos Bajnokság Dorog Gyerek  Dorog DNC  
2019.03.31      Felkészülési verseny Dorog U-12 Dorog DNC  
2019.03.31      Válogató, felkészülési verseny Dorog U-14 Dorog DNC  
2019.03.31      Válogató, felkészülési verseny Dorog U-16 Dorog DNC  
2019.03.31      Válogató, felkészülési verseny Dorog U-18 Dorog DNC  
2019.03.31      Válogató, felkészülési verseny Dorog U-21 Dorog DNC  
2019.03.31     Országos Bajnokság
Dorog Felnőtt FFI/Női Dorog DNC  
2019.04.13   Fit Con Sumo World Cup   Salt Lake City FFI/NŐI    
/ USA /
2019.04.14   Fit Con Sumo World Cup   Salt Lake City FFI/NŐI    
/ USA /
2019.04.18-21   EB   Tallinn / EST /     www.europpeansumo.com
2019.04.19   EB   Tallinn / EST / U21   www.europpeansumo.com
2019.04.20   EB   Tallinn / EST / U23   www.europpeansumo.com
2019.04.21   EB   Tallinn / EST / Felnőtt FFI/Női   www.europpeansumo.com
2019.05.18      Felkészülési verseny Szigetszentmiklós Gyerek Sziget SC  
2019.05.18      Felkészülési verseny Szigetszentmiklós U-12 Sziget SC  
2019.05.18     Országos Bajnokság Szigetszentmiklós U-14 Sziget SC  
2019.05.18      Válogató, felkészülési verseny Szigetszentmiklós U-16 Sziget SC  
2019.05.18     Országos Bajnokság Szigetszentmiklós U-18 Sziget SC  
2019.05.18      Válogató, felkészülési verseny Szigetszentmiklós U-21 Sziget SC  
2019.05.18      Válogató, felkészülési verseny Szigetszentmiklós Felnőtt FFI/Női Sziget SC  
2019.05.25 EuroCup III. ROLAND CUP   Brandenburg / GER / FFI/NŐI   www.europpeansumo.com
2019.08.03   Tuva Open   Kyzyl FF    
/ RUS /
2019.08.04   Tuva Open   Kyzyl FF    
/ RUS /
2019.08.10 Euro Cup IV. Poland Open   Korotoszyn FFI/NŐI    
/ POL /
2019.09.26-29    EB   Szigetszentmiklós       
2019.09.27    EB   Szigetszentmiklós   U14    
2019.09.28    EB   Szigetszentmiklós       U16    
2019.09.29    EB   Szigetszentmiklós          U18    
2019.10.18-20.   VB   Honolulu / O’hau, USA /      
2019.10.19   VB   Honolulu / O’hau, USA / FFI/Női U18    
2019.10.20   VB   Honolulu / O’hau, USA / FFI/Női Felnőtt    
2019.11.09 Euro Cup V. RUSSIAN OPEN   Ni’ni Novgorod / RUS / FFI/Női    
2019.11.17     Utánpótlás Olimpia Érd Diák I. – II. (fiú, leány) kcs. 2009-2010-2011  Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17     Utánpótlás Olimpia Érd Diák II. – III. (fiú, leány) kcs.  2006-2007-2008  Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17     Utánpótlás Olimpia Érd Diák IV. – V. (fiú, leány) kcs.  2003-2004-2005  Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17     Felkészülési verseny Érd U-18 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17     Országos Bajnokság Érd U21 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17     Országos Bajnokság Érd U23 Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu
2019.11.17      OPEN Érd Felnőtt FFI/Női Érdi Spartacus SC mtar@vivamail.hu

A Magyar Sumo Szakszövetség 2019. évi versenynaptára itt letölthető

A Magyar Sumo Szakszövetség 2018. évi versenynaptára itt letölthető

A Magyar Sumo Szakszövetség 2017. évi versenynaptára itt letölthető

A Magyar Sumo Szakszövetség 2016. évi versenynaptára itt letölthető

A Magyar Sumo Szakszövetség 2015. évi versenynaptára itt letölthető

2019. január 13. Aquatherm-Zsigmond Kupa Nemzetközi Sumo felkészülési és válogatóverseny, felnőtt korosztálynak kvalifikációs verseny a Világjátékokra. Érd, Batthyány Tornacsarnok

Aquatherm-Zsigmond Kupa Nemzetközi Sumo felkészülési és válogatóverseny,  felnőtt korosztálynak kvalifikációs verseny a Világjátékokra.
Érd, Batthyány Tornacsarnok, 2019. január 13.

 

sumo logo aquatherm hungaria

 

Az Érden megrendezett összes versenyszám eredménye itt letölthető (PDF).

 

2019. január 13. AQUATHERM – ZSIGMOND Kupa, Felnőtt női- és férfi nemzetközi kvalifikációs sumo verseny a Világjátékokra

sumo logo aquatherm hungaria
 
AQUATHERM – ZSIGMOND Kupa 
 Felnőtt női- és férfi nemzetközi kvalifikációs sumo verseny a Világjátékokra 
 
1. Verseny célja:
    Válogatóverseny a világversenyekre, kvalifikációs verseny a Világjátékokra.
2. Verseny rendezője:
    Érdi Spartacus Sport Club, a Magyar Sumo Szakszövetség és a verseny támogatói.
3. Verseny ideje és helye:
    2019. január 13. (vasárnap) 2030 Érd, Fácán köz, Batthyány Általános Iskola Tornacsarnoka, Mérlegelés: 8,00 – 9,00 óráig, Verseny kezdete: 10,00 óra
4. Verseny kategóriák:
    Felnőtt női: (2002-ben és előtte születettek) 55 kg, 65 kg, 80 kg, +80 kg,
    Open Felnőtt férfi: (2002-ben és előtte születettek) 70 kg, 85 kg, 92 kg, 100 kg, 115 kg +115 kg
    Open
5. Nevezés:
    Név szerint, születési év, sportegyesület, súly, kategória megjelölésével előzetesen írásban, az open kategóriában induló versenyzőket is a nevezési lapon kell megnevezni.
    A részvételi szándékot Érdi Spartacus Sport Club: 2049 Diósd, Ligetszépe utca 26 címen, mtar@vivamail.hu e-mail címen 2019. január 8-ig kérem elküldeni. Nevezési díj kategóriánként és súlycsoportonként: 2.500.- Ft/fő
 
A teljes versenykiírása ezen a linken letölthető!
A nevezéshez szükséges nevezési lap ezen a linken letölthető!