Később rendezik meg a szumó Eb-t

forrás: www.nvesz.hu

Az eredeti időponthoz képest három hónappal későbbre halasztják az idei szumó Európa-bajnokságot. A kontinensviadalt április 16. és 19. között rendezték volna meg Bakuban, az egész világot sújtó koronavírus járvány miatt azonban a sportág európai szövetsége az azerbajdzsáni rendezőkkel közösen úgy döntött: július 10-12-re helyezik át az Eb időpontját.

A magyar válogatott is tervezte indulását az áprilisi Európa-bajnokságon, ahol a szakvezetés az U21-es és U23-as korosztályokban több érmet, a felnőtteknél pedig dobogós és egyéb helyezéseket várt a magyar sportolóktól.

A Magyar Sumo Szakszövetség a későbbi, júliusi időpontban is szeretne ütőképes csapatot utaztatni az Eb-re.

A Magyar Sumo Szakszövetség állásfoglalása a COVID-19 vírus kapcsán

A COVID-19 vírus világszintű terjedésére, valamint az elmúlt napokban kiadott Korm.rendeletekre való tekintettel a Magyar Sumo Szakszövetség szünetelteti sportolóinak hazai és világversenyeken való részvételt! Egyesületeinknél beszüntetjük a tornatermi edzéseket! A korlátozás visszavonásig érvényes!

Vigyázzunk Egymásra!

Nemzeti Versenysport Szövetség Év Sportolói Díjátadó Ünnepsége

2020. február 13-án tartotta az NVESZ az Év Sportolói-Gálát. A Magyar Sumo Szakszövetség jelöltje a megtisztelő díjra, Kerstner Róbert! Ezúton is gratulálunk, Robi!

forrás: http://www.nvesz.hu/megvannak-az-ev-sportoloi-az-nvesz-nel/

Megvannak az Év Sportolói az NVESZ-nél

2020-02-13 Szerző: Turák Péter

Megtartotta hagyományos évértékelővel egybekötött Év Sportolója díjátadó ünnepségét a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ). A szervezet 39 sportági szövetség 59 kiválóságának adott át elismerést, amelyet a 2019-ben nyújtott teljesítményeikkel érdemeltek ki a sportemberek. A sportvezetők munkáját elismerő dr. Leyrer Richárd díjat Czeller Béla, a Magyar Jet-Ski Szövetség elnöke vehette át.

A budapesti évértékelővel egybekötött díjátadón beszédet mondott dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, és dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium Sportdiplomáciai Főosztály javaslatai alapján négy ország nagykövetsége vehetett át Nemzetközi Sportkapcsolatok Fejlesztéséért Díjat. Idén Japán, Kazahsztán, Fehéroroszország és Kolumbia nagykövetségeit tüntették ki.

Az ünnepségen bemutatta vadonatúj évkönyvét az NVESZ: a szakmai kiadvány a 2017-es Világjátékok óta eltelt időszak legfontosabb eseményeit és eredményeit foglalja össze.

A Nemzeti Versenysport Szövetséghez tartozó sportágak klasszisai 2019-ben számos világ- és Európa-bajnoki aranyérmet gyűjtöttek az elmúlt évben, ami jó előjel a 2021-ben megrendezendő Világjátékok előtt.

2019 legjobbjai a szövetségek jelölései alapján:

Magyar Biliárd Szövetség: Szolnoki Olivér

Magyar Bowling és Teke Szövetség: Jezsoviczki Anna és a női tekeválogatott (Méhész Anita, Sáfrány Anita, Hári Boglárka, Tóth Katalin, Tóth Andrea, Csongrádi Gyöngyi, Simon Petra, Sass Edit)

Magyar Bridzs Szövetség: lány bridzs csapat (Bekő Mária, Fischer Brigitta, Lajos Hanka, Révai Hanna és Szűcs Villő)

Magyar Búvár Szakszövetség: Senánszky Petra és Bukor Ádám

Magyar Darts Szövetség: Kovács Tamara

Magyar Élet és Vízimentő Szakszövetség:   Verrasztó Dávid és a 4×50 m férfiváltó (Balog Gábor, Gyárfás Bence, Keresztes Mátyás, Takács Krisztián)

Magyar Erőemelő Szövetség: dr. Lombosi Melinda, Balog Nátán

Magyar Golyósport Szövetség: Perger Patrik és Rácz Gergő fiú páros

Magyar Grappling Szövetség: Tóth András

Magyar Íjász Szövetség: Gondán György

Magyar Jet-Ski Szövetség: Szabó Barnabás

Magyar Kajak-kenu Szövetség: Kiszli Vanda, Boros Adrián és a Kolozsváryné Csay Renáta, Czéllai-Vörös Zsófia páros

Magyar Karate Szakszövetség: Sterck Laura Tímea, Tadissi Yves Martial

Magyar Kendo, Iaido és Jodo Szövetség: Babos Gábor

Magyar Kézilabda Szövetség: női strandkézilabda válogatott (Benzsay Rebeka, Braun Csenge, Csiki Renáta Adrienn, Friebesz Fanni, Győri Ágnes, Hadfi Gréta, Király Réka, Kretz Fruzsina, Landi Gabriella, Speth Evelin, Sütő Sára, Tóth Emese Szilvia, Vajda Luca, Vártok Ramóna)

Magyar Kick-box Szövetség: Busa Andrea, Bálint Zoltán

Magyar Kutyasport Szövetség: Koris Edina, Hummel Zoltán

Magyar Lábtenisz Szövetség: női válogatott (Vadász Bianka, Pats Enikő; Lepsényi Boglárka, Pál Kőrösi Evelin, Harsányi Georgina)

Magyar Lábtoll-labda Szövetség: női csapat (Becskereki Barbara, Farkas Lilla, Kunics Réka, Vachal Krisztina)

Magyar Minigolf Országos Sportági Szakszövetség footballgolf szakág: Hámori Renáta, Zsuppán Donát

Magyar Modellező Szövetség: Elekes Imre és a csapat (Elekes Imre, Szvacsek Ferenc, Csoma György)

Magyar Motorcsónak Szövetség: Havas Attila

Magyar Motorsport Szövetség: Számadó Máté

Magyar Muaythai Sportági Országos Szakszövetség: Spéth Norbert Attila

Magyar Nemzeti Autósport Szövetség: Meklerné Mikó Edit, Michelisz Norbert

Magyar Országos Horgász Szövetség: Kisjuhász Bence, Feeder csapat (Döme Gábor, Erdei Attila, Sipos Gábor, Sivák Mátyás, Szabó Tamás, Walter Tamás)

Magyar Rádióamatőr Szövetség: Molnár Léna, Weisz László

Magyar Repülő és Légisport Szövetség: Tóth Ferenc

Magyar Repülő Korong Szövetség: U17 Lány Ultimate frizbi válogatott (Kollár-Nagy Melinda, Takács Luca, Halász Júlia, Varga Vivien, Csepi Nikolett, Bajnok Emese, Szabó Zsófia, Kókai Lili, Lőwy Petra, Mireider Alíz, Lénárt Hanna, Bajnok Dóra, Vaszary-Maklári Lilla)

Magyar Sambo Országos Szakszövetség: Kozsák György

Magyar Sárkányhajó Szövetség: a magyar ifjúsági válogatott (Tiringer Márk, Bíró Krisztián, Jánosi Richárd, Nagy Ivó Máté, Potyi Károly, Tóth Laura, Bencs Botond, Fischer Péter, Kupsza Gergő, Pahocsa Kristóf, Dózsa Bálint, Bucsi Blanka, Ecsődi Sára, Horváth Alex, Tóth Edit)

Magyar Sport Ju-jitsu Szakszövetség: Tereza Crisley Cordeiro de Souza, Győri Levente

Magyar Sumo Szakszövetség: Kerstner Róbert

Magyar Szkander Szövetség: Kőváriné Ivánfi Brigitta, Kovács Péter

Magyar TáncSport Szakszövetség: “The Szupergirls” (Apró Boglárka, Apró Lili, Badar Borbála, Bradács Tamara, Csényi Fanni, Cserveni Fanni, Csuhai Vivien, Gelléri Sára, Lipták Noémi, Lovas Boglárka, Lovas Fanni, Megyesi Veronika, Muszta Anna, Rovó Orsolya, Szabó Judit, Szabó Réka, Szegő Réka, Széles Nóra, Veisz Anett Rachel)

Magyar Testépítő és Fitness Szövetség: Ágoston Dorottya, Kenderes Gábor

Magyar Torna Szövetség: Mazács Fanni, Bali Dániel

Magyar Tradícionális Kung-fu és Wushu Szakszövetség: Kiss Dorottya, Filóci Mihály

Magyar Vízisí és Wakeboard Szövetség: Popelka Liliána, Orbán Olivér

(Fotók: Vörös Nándor)

IDŐPONT VÁLTOZÁS!!!

A 2020. március 8-ra tervezett dorogi Felnőtt Országos Bajnokság, EB, VB válogató verseny, U8 gyerek felkészülési verseny időpontja megváltozott!

Az Észtországban márciusban megrendezésre kerülő West-Viru Kupa miatt a Magyar Sumo Szakszövetség elnöksége úgy döntött, hogy a dorogi válogató versenyt áttesszük 2020. június 13-ára, a dorogi strandbirkózó verseny napjára, így a két esemény együtt kerül megrendezésre!

ZSIGMOND KUPA 2019. november 17. Érd

Felnőtt Open női és férfi sumo verseny

Versenykiírás

A verseny célja: Felkészülés elősegítése a 2020. évi OB-ra, EB-re, VB-re.

A verseny rendezője: Érdi Spartacus SC, Magyar Sumo Szakszövetség

A verseny ideje: 2019. november 17. (vasárnap)

A verseny helyszíne: Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola Tornacsarnok, 2030 Érd, Fácán köz 1.

A verseny résztvevői: a 2002-ben és korábban született sportolók.

Mérlegelés: 2019. november 17. (vasárnap) 8,00-9,00 óráig

Versenykezdés: 10,00 óra

A verseny lebonyolítása:  egyenes kieséses rendszerben, dupla vigaszággal, két III. helyezés,

                                           6 fő alatt körmérkőzéses sorsolás.

Versenybíróság: a MSSZ Bíró Bizottsága által kiküldött versenybírók.

Nevezés: A pontosan kitöltött nevezési lapot – kor és súlycsoportok megjelölésével – kérjük a következő címre eljuttatni: Érdi Spartacus Sport Club 2049 Diósd, Ligetszépe út 26. vagy mtar@digikabel.hu e-mail címre.

Aki határidőig nem nevez, azokat nem áll módunkban díjazásban részesíteni.

Nevezési határidő: 2019. november 11.

Nevezési díj: Minden bemérlegelt versenyző után 2.000 Ft.                     

Díjazás: A súlycsoportok I-III. helyezettjei éremdíjazásban, az első három helyezett tiszteletdíjban – Zsigmond Kupa – részesülnek. Csak a benevezett versenyzőket van módunkban a helyszínen díjazásban részesíteni.

Egyebek:

Aki külön edzéslehetőséget kíván igénybe venni, az egyeztessen időpontot Kovács Jánossal a 06-30-4666-495-ös telefonszámon.

A versenyen elveszített tárgyakért, értékekért a rendezőség felelősséget nem vállal.

ZSIGMOND KUPA 2019. november 17. Érd

U23-as Sumo Országos Bajnokság

Versenykiírás

A verseny célja: a 2019. évi Országos Bajnoki cím elnyerése, válogatóverseny a 2020-as Sumo Európa- és Világbajnokságra.

A verseny rendezője: Érdi Spartacus SC, Magyar Sumo Szakszövetség

A verseny ideje: 2019. november 17. (vasárnap)

A verseny helyszíne: Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola Tornacsarnok, 2030 Érd, Fácán köz 1.

A verseny résztvevői:

U23-as korosztály:     1996-1997-1998-1999-2000-2001-2002-ben született sportolók

Súlycsoportok:        

Női súlycsoportok:                 55 kg, 65 kg, 80 kg, +80 kg,

Férfi súlycsoportok:               70 kg, 85 kg, 92 kg, 100 kg, 115 kg +115 kg

Mérlegelés: 2019. november 17. (vasárnap) 8,00-9,00 óráig

Versenykezdés: 10,00 óra

A verseny lebonyolítása:  egyenes kieséses rendszerben, dupla vigaszággal, két III. helyezés,

                                           6 fő alatt körmérkőzéses sorsolás.

Versenybíróság: a MSSZ Bíró Bizottsága által kiküldött versenybírók.

Nevezés: A pontosan kitöltött nevezési lapot – kor és súlycsoportok megjelölésével – kérjük a következő címre eljuttatni: Érdi Spartacus Sport Club 2049 Diósd, Ligetszépe út 26. vagy mtar@digikabel.hu e-mail címre.

Aki határidőig nem nevez, azokat nem áll módunkban díjazásban részesíteni.

Nevezési határidő: 2019. november 11.

Nevezési díj: Minden bemérlegelt versenyző után 2.000 Ft.                     

Díjazás: A súlycsoportok I-III. helyezettjei éremdíjazásban, az első helyezettek tiszteletdíjban – Zsigmond Kupa – részesülnek. Csak a benevezett versenyzőket van módunkban a helyszínen díjazásban részesíteni.

Egyebek:

Aki külön edzéslehetőséget kíván igénybe venni, az egyeztessen időpontot Kovács Jánossal a 06-30-4666-495-ös telefonszámon.

A versenyen elveszített tárgyakért, értékekért a rendezőség felelősséget nem vállal.

ZSIGMOND KUPA 2019. november 17.

U21-es Sumo Országos Bajnokság

Versenykiírás

A verseny célja: a 2019. évi Országos Bajnoki cím elnyerése, válogatóverseny a 2020-as Sumo Európa- és Világbajnokságra.

A verseny rendezője: Érdi Spartacus SC, Magyar Sumo Szakszövetség

A verseny ideje: 2019. november 17. (vasárnap)

A verseny helyszíne: Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola Tornacsarnok, 2030 Érd, Fácán köz 1.

A verseny résztvevői:

U21-es korosztály:     1998-1999-2000-2001-2002-ben született sportolók

Súlycsoportok:

Női súlycsoportok:                 55 kg, 65 kg, 80 kg, +80 kg,

Férfi súlycsoportok:               70 kg, 85 kg, 92 kg, 100 kg, 115 kg +115 kg

Mérlegelés: 2019. november 17. (vasárnap) 8,00-9,00 óráig

Versenykezdés: 10,00 óra

A verseny lebonyolítása:  egyenes kieséses rendszerben, dupla vigaszággal, két III. helyezés,

                                           6 fő alatt körmérkőzéses sorsolás.

Versenybíróság: a MSSZ Bíró Bizottsága által kiküldött versenybírók.

Nevezés: A pontosan kitöltött nevezési lapot – kor és súlycsoportok megjelölésével – kérjük a következő címre eljuttatni: Érdi Spartacus Sport Club 2049 Diósd, Ligetszépe út 26. vagy mtar@digikabel.hu e-mail címre.

Aki határidőig nem nevez, azokat nem áll módunkban díjazásban részesíteni.

Nevezési határidő: 2019. november 11.

Nevezési díj: Minden bemérlegelt versenyző után 2.000 Ft.                     

Díjazás: A súlycsoportok I-III. helyezettjei éremdíjazásban, az első helyezettek tiszteletdíjban – Zsigmond Kupa – részesülnek. Csak a benevezett versenyzőket van módunkban a helyszínen díjazásban részesíteni.

Egyebek:

Aki külön edzéslehetőséget kíván igénybe venni, az egyeztessen időpontot Kovács Jánossal a 06-30-4666-495-ös telefonszámon.

A versenyen elveszített tárgyakért, értékekért a rendezőség felelősséget nem vállal.